Nakladače LOCUST

STAVO TRADING, s.r.o.
Karlov 2098
594 01 Velké Meziříčí
IČO: 25546082, DIČ: CZ25546082
tel.: +420 777 230 922
e-mail: prodejna@stavotrading.cz
Otevírací doba:
Po - Pá: 7:30 - 16:00
Út: 7:30 - 15:00


Nakladače LOCUST - Locust L 903 ECO

Smykový nakladač LOCUST L 903 ECO

Nakladač Locust L 903 - smykem řízené nakladače LOCUST L 903 ECO navazuje na úspěšnou řadu nakladačů L 752,L 853 a L 1203 a svými vyváženými parametry se řadí k absolutní světové špičce smykem řízených nakladačů ve svojí kategorii s nosností kolem 900 kg. Nakladač se vyznačuje prostornou, velmi pohodlnou kabinou, nejvyššími silovými parametry ve svojí třídě a využívá světovou novinku v zapojení hydraulického okruhu pracovního zařízení. Vyrovnávání lopaty během zdvihu a spouštění výložníku se uskutečňuje dělením průtoku v jednom

hydraulickém agregátu bez následného přiškrcení průtoku. Hydraulický okruh nakladače LOCUST L 903 ECO tak, jak i nakladače L 853 a L 1203 je osazen regulačními hydrogenerátory, které jsou pomocí LS signálu se zpětnou vazbou spojené s rozvaděčem.

Toto zapojení hydraulického systému je jedinečné jen pro nakladače LOCUST a převyšuje veškerou konkurenci o jednu generaci, protože dosahuje poloviční spotřebu paliva oproti konkurenci.

Uvedené přednosti řadí nakladač L 903 ECO na první místo ve světové konkurenci. Pohon nakladače je hydrostatický s hnacím motorem Yanmar 4TNV88 BDWI o výkonu 36,5 kW při 2500 otáčkách/min. Pojezdový mechanizmus se skládá z regulačních hydrogenerátorů, pojezdových hydromotorů a bočných pohonů pojezdu.

 

Motor

Motor Yanmar 4TNV88 BDWI je čtyřdobý, vodou chlazený vznětový motor s přímým vstřikem paliva. Chlazení je kapalinové s nuceným oběhem, řízené termoregulátorem. Ventilový rozvod OHV. Mazání je tlakové, oběžné s mokrou skříní. Motor je vybaven hrubým a jemným čističem paliva. Vstřikovací souprava se skládá ze vstřikovacího čerpadla, mechanického výkonnostního regulátoru, podávacího čerpadla, vstřikovačů a přidavače paliva, který pracuje při plném sešlápnutí pedálu akcelerátoru.

 

Chlazení motoru

Kombinovaný chladič typu LOCUST je spodní komorou spojen s vodním čerpadlem. Horní komora chladiče je spojena díky hadici s hrdlem výstupu kapaliny z motoru, ve kterém je umístěn termostat. Na chladiči je umístěna vyrovnávací nádržka s nalévacím hrdlem, uzavřeným přetlakovou zátkou. Spodní komora má vypouštěcí kohout. Odklopení chladiče poskytuje dobrý přístup k motorovému prostoru při údržbě a čištění.

 

Palivový systém

Palivový systém nakladače se skládá z palivové nádrže, palivového systému umístěného na motoru (hrubého a jemného palivového filtru a ze spojovacího potrubí.

 

Brzdový systém

Nouzová brzda je ovládána levou nohou, provozní hydrostatická brzda pomocí ovládačů (uvedením do neutrální polohy), parkovací brzda je ovládána spínačem na přístrojovém panelu.

 

Hydraulický systém

Hydraulický obvod pojezdu se skládá z dvojice regulačních čerpadel, dvojice hydromotorů a příslušného rozvodu. Hydraulický obvod pojezdu zabezpečuje:

  • přenos krouticího momentu od motoru přes regulační čerpadla a hydromotory do bočních převodovek
  • reverzní chod nakladače
  • řízení nakladače

 

Pracovní zařízení

Pracovní zařízení se skládá ze svařeného skříňového výložníku, rychloupínače a hydraulických válců. Pomocí čepů je otočně uchycené v zadní části rámu. Na přední část výložníku se pomocí rychloupínače montuje základní pracovní nástroj. Zvedání, spouštění výložníku zabezpečuje dvojice hydraulických válců. Nabírání, vysypání zeminy z pracovního nástroje (lopaty) je zabezpečováno dvojicí hydraulických válců. Vyrovnávání polohy lopaty vůči poloze výložníku je zabezpečeno hydraulickým vyrovnávacím systémem, který je součástí ovládání rozvaděče.

 

Pojezd nakladače

Pojezd nakladače je hydrostatický. Hnacím agregátem je motor, kterého výkon dává nakladači dobré dynamické vlastnosti při práci. Kroutící moment motoru je setrvačníkem a spojkou přenášen na čerpadla. Spojka je pevná, nevypínatelná. Na motoru je namontováno tandemové čerpadlo REXROTH, které se skládá ze dvou regulačních čerpadel zabezpečujících pojezd a ovládání a axiálního čerpadla, které plní hydraulický systém pracovního zařízení.

 

Elektrická instalace

Elektrická instalace a všechny spotřebiče jsou v provedení 12 V. Zdrojem elektrické energie je akumulátor, umístěný v rámu za kabinou. Záporný pól s předřazeným odpojovačem je na pravé straně rámu pod ramenem výložníku. Elektrický proud vyrábí alternátor, uchycen na motoru. Spotřebiče jsou jištěny pojistkami. Vypínače spotřebičů a kontrolní přístroje jsou umístěny na přístrojovém panelu nad dveřmi.


Tak jak byl nakladač Locust L903 ECO navržen, dosahuje vysoké pracovní výkony, co se týče hlavně tažných a rypných sil. Všechny použité agregáty zabezpečují vysokou spolehlivost, dlouhou životnost a klidný chod. Nakladač LOCUST L 903 se svými technickými parametry řadí mezi špičku smykem řízené nakladače (smykové nakladače) a dosahuje nejvyšší technické úrovně.

 

Přídavná zařízení

Velkoobjemová lopata - nakladač Locust L 903   Roštová lopata - nakladač Locust L 903   Zubová lopata - nakladač Locust L 903   Kombinovaná lopata - nakladač Locust L 903
Paletizační vidle - nakladač Locust L 903   Výkyvná radlice - nakladač Locust L 903   Zametací zařízení s lopatou - nakladač Locust L 903   Vidle s přidržovačem - nakladač Locust L 903
Podkopové zřízení - nakladač Locust L 903   Vrtací zařízení - nakladač Locust L 903   Greder - nakladač Locust L 903   Hydraulické kladivo - nakladač Locust L 903
Fréza na sníh - nakladač Locust L 903   Fréza na asfalt - nakladač Locust L 903   Ocelové pásy - nakladač Locust L 903

Parametry stroje

Výška nakladače
2.090 mm
Délka nakladače s lopatou
3.385 mm
Šířka nakladače s lopatou
1.880 mm
Pneumatiky
12 x 16,5
Motor
Yanmar 4TNV88 BDWI
Výkon motoru
36,5 kW
Hlučnost
101 dB
Nosnost
912 kg
Provozní hmotnost
3.460 kg
Výsypná výška
3.270 mm
Max. rychlost
8,5 - 17 km/h
Kategorie
kolový

 

Katalogový list - stáhnout katalogový list

Katalogový list - stáhnout katalogový list přídavného zařízení

 

*Cenu produktu sdělíme na vyžádání

 

Nakladače LOCUST